ULTRADŹWIĘKI WARSZAWA

Ultradźwięki w ogólnym zarysie poprawiają ukrwienie tkanek, powodują hamowanie procesów zapalnych i przyspieszenie wchłaniania tkankowego, zmniejszają ból i napięcie mięśniowe, stabilizują układ współczulny i zwiększają przewodnictwo nerwów, przyspieszają gojenie się tkanek miękkich i tkanki kostnej.

Czas trwania zabiegu: 5 min


Wskazania

Przeciwwskazania

choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów i

kręgosłupa

nowotwory

stany pourazowe stawów, kości, ścięgien i mięśni

gruźlica płuc

przykurcze i blizny

stany gorączkowe

choroba reumatoidalna

ciąża

nerwobóle i zapalenie nerwów

zakrzepowe zapalenie żył

zespoły bólowe

metal w tkankach

bóle poamputacyjne

 

zaburzenia ukrwienia umiarkowanego stopnia

 

Zobacz także: magnetoterapia Warszawa

ultradźwięki Warszawa

ZABIEG ULTRADŹWIĘKAMI

Ultradźwięki to zabieg wykorzystywany w  rehabilitacji, który opiera się na działaniu skóry na głębokie struktury ciała za pomocą ultradźwięków. Celem zastosowania ultradźwięków w rehabilitacji jest uzyskanie efektu przeciwbólowego oraz pobudzenie procesów naprawy komórkowej.

Ultradźwięki stymulują przebudowę kolagenu, dlatego często stosuje się je przy urazach, w tym zerwanych więzadłach, ścięgnach i tkance łącznej.

Wynikiem leczenia ultradźwiękami jest zwiększenie elastyczności kolagenu, elastyczność blizny, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz poprawa odżywienia tkanek. Dodatkowo ultradźwięki mają właściwości przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Zabieg ultradźwiękami to bezinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia, która polega na wykorzystaniu fali dźwiękowej o wysokiej częstotliwości. Ultradźwięki są wykorzystywane do stymulacji tkanek i redukcji bólu.

Zabieg ultradźwiękami jest szczególnie skuteczny w leczeniu dolegliwości takich jak: bóle stawów, bóle mięśni, bóle kręgosłupa, a także w rehabilitacji po urazach i operacjach. W trakcie zabiegu, specjalna głowica emituje fale dźwiękowe, które wnikają w głąb tkanek, stymulując je i przyspieszając proces gojenia.

Zabieg ultradźwiękami jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Może być stosowany u osób w każdym wieku, a także u osób z chorobami układu krążenia i układu nerwowego. Przed rozpoczęciem terapii, należy jednak skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla naszego stanu zdrowia.

Podsumowując, zabieg ultradźwiękami to skuteczna i bezinwazyjna forma terapii, która pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i jest często stosowana w rehabilitacji po urazach i operacjach. Może być stosowana u osób w każdym wieku i jest bezpieczna dla układu krążenia i układu nerwowego.

ULTRADŹWIĘKI FAQ

Gdzie wykonywane są ultradźwięki?

Ultradźwięki są przeprowadzane w ośrodku rehabilitacyjnym Nestor zlokalizowanym w cichym zakątku dzielnicy Mokotów miasta Warszawa.

Ile kosztuje zabieg ultradźwięki w mieście Warszawa?

Aktualna cena podana jest w informacjach na stronie zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do ultradźwięków?

Główne przeciwwskazania przed ultradźwiękami to: nowotwory, gruźlica płuc, stany gorączkowe, ciąża, zakrzepowe zapalenie żył, czy też metal w tkankach.

Kiedy ultradźwięki?

Ultradźwięki to skuteczny zabieg na choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów i
kręgosłupa, stany pourazowe stawów, kości, ścięgien i mięśni, przykurcze i blizny, chorobę reumatoidalną, nerwobóle i zapalenie nerwów, zespoły bólowe, bóle poamputacyjne, zaburzenia ukrwienia umiarkowanego stopnia.

5/5 - (2 votes)