FALA UDERZENIOWA WARSZAWA

Terapia falą uderzeniową to nowoczesna metoda leczenia polegająca na stymulacji procesu zdrowienia tkanek miękkich, za pomocą ukierunkowanej energii dostającej się przez skórę. Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna dla zdrowia, o dużej skuteczności sięgającej 80-85%.

Fala uderzeniowa uśmierza ból, przyspiesza metabolizm i usprawnia procesy regeneracji tkanek, zmniejsza napięcia oraz przykurcze.

Jeżeli cierpisz z powodu „ostrogi piętowej”, „łokcia tenisisty lub golfisty”, bóluw stawach kolanowych, biodrowych  lub w barku, to fala uderzeniowa jest tym, czego potrzebujesz.

Czas trwania zabiegu: ok 5  min


Wskazania

Przeciwwskazania

ostroga piętowa

ciąża

pięta Haglunda

choroba nowotworowa w miejscu stosowania zabiegu

ból ścięgna Achillesa

przyjmowane ostatnio zastrzyki sterydowe (w ciągu ostatnich 12 tygodni);

zapalenia ścięgien

zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie leków przeciwkrzepliwych

łokieć tenisisty i golfisty

osteoporoza w zaawansowanym stadium rozwoju

kolano skoczka

rany lub zmiany skórne w okolicy, która ma być objęta zabiegiem

cieśń nadgarstka

 

zwapnienia w stawach

 

bóle kręgosłupa, barków, biodra, ramion

 

Zobacz także: ultradźwięki Warszawa

fala uderzeniowa Warszawa

CZYM JEST FALA UDERZENIOWA?

Fala uderzeniowa to leczenie chorych tkanek miękkich za pomocą fal dźwiękowych o ukierunkowanej energii. Fizjoterapeuci umieszczają głowicę urządzenia w bolesnym miejscu, a energia przenika przez skórę, docierając do ścięgien i mięśni, znacznie przyspieszając proces regeneracji i stymulując metabolizm tkanek, tym samym sprzyjając ich odnowie. Dodatkowo pobudza krążenie krwi, rozpuszcza zwapnione fibroblasty i zwiększa produkcję kolagenu. Co więcej, dzięki swojemu unikalnemu działaniu, zmniejsza napięcie mięśniowe, co jest ważne w leczeniu chorych tkanek w obszarze zabiegowym.

Jest to metoda nieinwazyjna, bezpieczna dla zdrowia i skuteczna w 80-85%. Fale uderzeniowe świetnie nadają się do drażnienia bólu i szybkiego pozbycia się stanów zapalnych. Terapia działa poprzez stymulację metabolizmu komórkowego i poprawę krążenia krwi, ponadto zwiększa produkcję kolagenu potrzebnego do odbudowy tkanek, zmniejsza napięcie mięśniowe i rozpuszcza zwapnienia. W większości przypadków choroba ustępuje po 3 tygodniach leczenia (5 zabiegów). Pacjentka zgodziła się poczuć się znacznie lepiej po pierwszych 2-3 zabiegach.

Fala uderzeniowa to skuteczna i bezinwazyjna metoda leczenia, która polega na wykorzystaniu fali uderzeniowej do leczenia bólu i stanów zapalnych w tkankach miękkich. Fala uderzeniowa jest wytwarzana przez specjalne urządzenie i jest w stanie przenikać głęboko w tkanki, dzięki czemu może być stosowana do leczenia różnych dolegliwości, takich jak bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, a także dolegliwości takie jak łokieć tenisisty czy kolano biegacza.

Fala uderzeniowa jest bezbolesna i nie wymaga żadnego znieczulenia, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Ponadto, zabieg jest szybki i trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut.

Zabieg fali uderzeniowej jest bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Przed rozpoczęciem terapii, należy jednak skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla naszego stanu zdrowia.

Podsumowując, fala uderzeniowa to skuteczna i bezinwazyjna forma terapii, która pomaga w leczeniu bólu i stanów zapalnych w tkankach miękkich. Jest bezbolesna, szybka i bezpieczna, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

FALA UDERZENIOWA FAQ

Gdzie wykonywana jest fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa jest przeprowadzana w ośrodku rehabilitacyjnym Nestor zlokalizowanym w cichym zakątku dzielnicy Mokotów miasta Warszawa.

Ile kosztuje zabieg fala uderzeniowa w mieście Warszawa?

Aktualna cena podana jest w informacjach na stronie zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do fali uderzeniowej?

Główne przeciwwskazania przed falą uderzeniową to: ciąża, choroba nowotworowa w miejscu stosowania zabiegu, przyjmowane ostatnio zastrzyki sterydowe (w ciągu ostatnich 12 tygodni);,zaburzenia krzepliwości krwi lub stosowanie leków przeciwkrzepliwych, osteoporoza w zaawansowanym stadium rozwoju, rany lub zmiany skórne w okolicy, która ma być objęta zabiegiem.

Kiedy fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to skuteczny zabieg na ostrogę piętową, piętę Haglunda, ból ścięgna Achillesa, zapalenia ścięgien, łokieć tenisisty i golfisty, kolano skoczka, cieśń nadgarstka, zwapnienia w stawach, bóle kręgosłupa, barków, biodra, ramion.

4.7/5 - (3 votes)