MAGNETORTERAPIA WARSZAWA

POLE MAGNETYCZNE

Pole magnetyczne wywołuje jony znajdujące się w komórkach ciała, które ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej, a tym samym wzmagają przemianę materii. Poprawione ukrwienie w komórce poprzez działanie pola magnetycznego wywołuje podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu, co powoduje lepsze wykorzystanie tlenu przez komórkę.

Czas trwania zabiegu: 20 min


WskazaniaPrzeciwwskazania
zmiany pourazowe: złamania, skręceniaciąża
choroby reumatoidalne: ZZSK, RZSchoroba nowotworowa
zespół Sudeckaelektroniczne implanty
osteoporozaostre choroby infekcyjne
stany zapalne, owrzodzenia i zmiany troficzne skóry 
powierzchowne rany i oparzenia 
migreny 

Zobacz także: laseroterapia Warszawa

magnetoterapia Warszawa

CZYM JEST MAGNETOTERAPIA

Zabieg magnetoterapii polega na wykorzystaniu zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości, pod wpływem którego poruszają się obecne w komórkach organizmu jony.

Proces ten prowadzi do hiperpolaryzacji błony komórkowej, co prowadzi do wzrostu metabolizmu. Pod wpływem pola magnetycznego poprawia się ukrwienie komórki, zwiększając w ten sposób ciśnienie potencjału tlenowego.

Magnetoterapia znajduje szerokie zastosowanie w terapii rehabilitacyjnej. Terapia magnetyczna ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz poprawia krążenie obwodowe. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran i pozytywnie wpływa na proces regeneracji tkanek. Warto również wspomnieć, że zabieg ten pomaga zahamować procesy destrukcyjne w stawach oraz stymuluje procesy przemiany materii i oddychania komórkowego.

Jest to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, dlatego jest stosowana w leczeniu wielu chorób. Szczególnie polecany po złamaniach, gdyż może przyspieszyć proces gojenia kości.

Magnetoterapia to forma terapii, w której stosuje się pole magnetyczne do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Jest to bezinwazyjna i niebolesna metoda, która polega na nałożeniu specjalnej opaski magnetycznej na ciało pacjenta. Pole magnetyczne powoduje poprawę krążenia krwi, zwiększenie ukrwienia i dotlenienia tkanek, co prowadzi do szybszego procesu gojenia.

Magnetoterapia jest szczególnie skuteczna w leczeniu bólu, stanów zapalnych, zaburzeń krążenia, jak również w rehabilitacji po urazach i operacjach. Jest ona także często stosowana w przypadku bólu kręgosłupa, bólu stawów, bólu mięśni i bólu głowy.

Magnetoterapia jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. Można ją stosować u osób w każdym wieku, a także u osób z chorobami układu krążenia i układu nerwowego. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem terapii, należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla naszego stanu zdrowia.

Podsumowując, magnetoterapia to skuteczna i bezpieczna forma terapii, która pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i jest często stosowana w rehabilitacji po urazach i operacjach. Może być stosowana u osób w każdym wieku i jest bezpieczna dla układu krążenia i układu nerwowego.


MAGNETORTERAPIA FAQ

Gdzie wykonywana jest magnetoterapia?

Magnetoterapia jest przeprowadzana w ośrodku rehabilitacyjnym Nestor zlokalizowanym w cichym zakątku dzielnicy Mokotów miasta Warszawa.

Ile kosztuje zabieg pole magnetyczne w mieście Warszawa?

Aktualna cena podana jest w informacjach na stronie zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do magnetoterapii?

Główne przeciwwskazania przed polem magnetycznycm to: ciąża, choroba nowotworowa, elektroniczne implanty oraz ostre choroby infekcyjne.

Kiedy magnetoterapia?

Magnetoterapia (pole magnetyczne) to skuteczny zabieg na zmiany pourazowe: złamania, skręcenia, choroby reumatoidalne: ZZSK, RZS, zespół Sudecka, osteoporozę, stany zapalne, owrzodzenia i zmiany troficzne skóry, powierzchowne rany i oparzenia, migreny.

5/5 - (2 votes)